جراحی بینی برای ورزشکاران

ورزشکاران حرفه ای و نیمه حرفه ای اکثرا برای اصلاح آسیب هایی که در حین ورزش به بینی وارد شده است، اقدام به انجام جراحی بینی می کند. در بعضی از ورزشکاران نیاز است تا بین ورزش حرفه ای و جراحی بینی یکی را انتخاب کنند .

 جراحی بینی برای ورزشکاران

در بعضی از رشته های ورزشی به صورت ورزشکار به طور مرتب ضربه وارد می شود. این ضربات می تواند آسیب هایی به بینی هم وارد کند. ورزش هایی مانند بستکبال، فوتبال، بوکس، راگبی، ورزش های رزمی را می توان از این دست ورزش ها دانست. قطعا جراحی بینی به این افراد توصیه می شود تا فرم بینی که طی آسیب ها از بین رفته، برگردد.

لازم به ذکر است که انجام جراحی بینی یکی از سخت ترین جراحی زیبایی است. اکثر افراد برای برداشتن قوز بینی و یا اصلاح راه تنفسی بینی جراحی بینی انجام می دهند. باید این را در نظر گرفت که حداقل 10 روز بعد از انجام جراحی بینی، نباید فعالیت های سنگین انجام داد.

تاثیر ایروبیک بعد از جراحی بینی

بعد از انجام جراحی بینی، پیاده روی آرام مجاز است. زیرا میزان تورم و کبودی را در اطراف بینی کاهش می دهد. دکتر ضیغمی به بیماران خود بعد از انجام جراحی بینی توصیه می کند تا پیاده روی را تا حد تحمل انجام دهند و از فشار آوردن به خود اجتناب کنند. آهسته دویدن، دویدن و حرکات های اروبیک در هفته اول اصلا انجام نشود. زیرا به دلیل انجام جراحی بینی، دو الی سه هفته در داخل بینی تورم وجود دارد و  به همین دلیل با افزایش فعالیت های ورزشی، تنفس با مشکل رو به رو می شود.

فعالیت های کششی بعد از جراحی بینی

از انجام ورزش های کششی و ورزش هایی که لازم دارد تا خم شوید، تا دو هفته بعد از جراحی بینی، ممنوع می باشد. انجام ورزش هایی مانند دراز نشست، و یا حرکت هاییی که نیاز است تا خم شوید شمارا دچار مشکل می کند. همچنین از بلند کردن اشیای سنگین (بیش از 4 کیلوگرم) اجتناب کنید. خم شدن و بلند کردن اشیا به دلیل آن که به بدن فشار می آورد ممکن است باعث پاره شدن بخیه های بینی شود و یا سرعت بهبود را کاهش دهد.

تاثیر ورزش بعد از جراحی بینی

استخوان ها بعد از جراحی بینی چیزی حدود 6 هفته لازم دارد تا به طور کامل التیام پیدا کند. از هفته دوم افراد می توانند به انجام فعالیت های روزانه بپردازند. همچنین پیاده روی سبک و آرامی را داشته باشند. در این مدت از انجام فعالیت های سنگین و یا انجام ورزش های حرفه ای اجتناب کنید. به افرادی که ورزش های تماسی انجام می دهند، توصیه می شود تا به مدت 5 الی6 ماه از انجام این نوع از ورزش ها دوری کنند. همچنین از انجام ورزش و فعالیت در زیر نور آفتاب اجتناب شود زیرا پوست به دلیل انجام جراحی بینی حساس شده است. در مواقعی که در زیر نور آفتاب قرار می گیرید باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

بهترین جراحی برای ترمیم بینی

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =