تشخیص مننژیت های ویروسی

هرپس ویروس های انسانی (HHV)شامل 8 ویروس مختلف هستند (HHV1-8)که سبب بیماری های مختلفی می گردند . این خانواده شامل ویروس های مهمی مانند (HHV1-2)HSV1-2،CMV(HHV-5) و EBV(HHV-4)هستند .

انتروویروس ها خانواده ای متشکل از پولو ویروس ها ،کوکساکی ویروس A ،کوکساکی ویروس B و اکو ویروس ها هستند که سبب بیماری های مختلفی همچون فلج اطفال ،منژیت ،آنسفالیت و.. می شوند .

با استفاده از روش Real-time PCR می توان در یک آنالیز به طور همزمان خانواده هر پس ویروس ها و انترویروس ها را تشخیص داد . این تست از حساسیت و اختصاصیت بالایی برخوردار است و سبب صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه برای بیمار می شود . از مزایای  دیگرز این تست تشخیص عفونت منفرد یا عفونت با چندین نوع ویروس است .

تشخیص-منژیت-های-ویروسی

مدت زمان انجام این تست 2 روز کاری می باشد و نحوه در خواست آن به صورت Viral meniaitis detection.PCR

آزمایشگاه در ساری این تست به روش Real-time PCR انجام می شود .

تشخیص میکروارگانیسم های ایجاد کننده عفونت های دستگاه ادراری –تناسلی

طیف وسیعی از میکرو ارگانیسم ها مانند باکتریها (همچون نایسریا گنوره …)،ویروس ها (مانند HSV1-HSV2 ) و انگل ها (تریکوموناس واژینالیس )می توانند سبب عفونت های دستگاه ادراری –تناسلی شوند . روش های مرسوم مانند کشت و بررسی میکروسکوپی وقت گیر بوده و دارای محدودیت و مشکلاتی است . با استفاده از روش Real-time PCR می توان طیف وسیعی از این میکرو ارگانیسم ها را فقط با یک آنالیز بررسی نموده که سبب صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه می شود . همچنین این روش قادر است عفونت های توام با دو یا چند میکروارگانیسم را تشخیص دهد . مدت زمان انجام این تست 4 روز کاری است و نحوه درخواست ان به صورت Urogenital tract infections detect ،PCR است .

نوع نمونه برای این آزمایش ادرار ،سواب از واژینال ،سرویکس و مقعد می باشد .

در آزمایشگاه در مازندران این تست به روش Real-time PCR انجام می شود .

در آزمایشگاه در ساری این آزمایش به روش PCR انجام می شود .

مشاوره ژنتیک در ساری

اندازه گیری سرب

غربالگری در دوران بارداری در ساری

دسته‌ها: مقالات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =